Kiedy warto pomyśleć o kredycie?

Często wielu z nas zastanawia się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Ta decyzja jest z reguły związana z koniecznością zrobienia remontu, kupna sprzętu czy też rodzinnego wyjazdu. Jednak nie zawsze decydujemy się na ten krok wtedy kiedy faktycznie musimy, często nasze decyzje sa nie przemyślane a zakup nowego sprzętu wcale nie potrzebny. Dlatego przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego dobrze jest dokładnie przemyśleć cel na jaki chcemy się zadłużyć, a pomoże Ci w tym http://www.obserwatorkredytowy.com.pl/.

Kredyt na zakupy

Z pewnością w wielu polskich domach nie jednokrotnie brakowało gotówki na zakup czegoś co faktycznie jest nam potrzebne, bądź na naprawdę awarii czy niewielki remont. Często w takich sytuacjach zastanawiamy się czy nie warto wziąć kredytu aby w końcu spełnić swoje marzenie o nowym sprzęcie RTV czy też AGD. Jednak zanim podejmiemy taką decyzje warto dokładnie przemyśleć i przeanalizować czy zakup takiego sprzętu jest nam faktycznie potrzebny. Każde zaciągnięcie nawet najmniejszej kwoty kredytu niesie za sobą dodatkowe koszty jakimi sa odsetki, a często takich kosztów bywa jeszcze więcej. I ostatecznie okazuje się że kupiony sprzęt kosztował nas znacznie więcej niż gdybyśmy sfinansowali ten zakup z własnych środków, a nie z tych od banku.

Kredyt na inwestycję

Jednak oczywiście nie zawsze jest tak, że wzięcie kredytu musi być nie korzystne. Zaciągniecie kredytu gotówkowego może być jak najbardziej uzasadnione i korzystne w momencie kiedy chcemy dokonać istotnej inwestycji. Doskonale wiemy, że opierając się tylko i wyłącznie na własnych środkach finansowych ciężko jest nam nazbierać na kupno nowego auta, mieszkania czy też na rozwój własnej firmy. W wielu przypadkach takie inwestycje miały by miejsce dopiero za kilkanaście lub więcej lat. Mogłoby się zdarzyć również tak, że dobra które chcemy nabyć teraz za kilkanaście lat nie byłyby nam już potrzebne. W tym przypadku można przytoczyć tu prosty przykład kupna większego mieszkania. Jest nam ono potrzebne kiedy jesteśmy młodzi i mamy dzieci, aby móc w nim wygodnie i komfortowo mieszkać. Za kilkanaście lat takie mieszkanie będzie nam już po prostu nie potrzebne. Dlatego jeżeli nie dysponujemy odpowiednią kwotą która jest nam potrzebna np. na kupno mieszkania, ale za to dysponujemy stałym źródłem dochodów wtedy wzięcie kredytu może okazać się bardzo korzystne.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s