Lepszy kredyt samochodowy czy gotówkowy?

atm-959525_640

Myśląc o nowym aucie lub zamianie starego na nowsze często przy okazji poszukiwań właściwego źródła finansowania zastanawiamy się, czy w tym celu będzie lepszy kredyt samochodowy, czy gotówkowy.

Mając problem z doborem właściwej oferty, możemy zwrócić się o pomoc do brokera kredytów samochodowych bądź dowiedzieć się szczegółów bezpośrednio w banku. Postaramy się jednak przybliżyć wam oba rodzaje kredytów, co powinno umożliwić późniejsze samodzielne dobranie optymalnego rozwiązania, do każdej indywidualnej sytuacji.

Analizując podobieństwa pomiędzy kredytem gotówkowym a samochodowym, stwierdzimy, że obie oferty wiele łączy, to jest maksymalna wysokość kredytu, okres spłaty oraz oprocentowanie, które są bardzo zbliżone. W każdym z tych przypadków musimy mieć pełną zdolność kredytową oraz pozytywną historię w BIK, nie wspominając o innych bazach dłużników. W obu tych kredytach dostępne są procedury uproszczone, dające nam możliwości ubiegania się o kredyt na podstawie oświadczenia o dochodach, bez konieczności jego dokumentowania.

Różnice między kredytami wskazują, że w niektórych przypadkach kredyt gotówkowy będzie lepszy niż samochodowy. Zyskuje on przewagę nad samochodowym, jeżeli spojrzymy na cel finansowania. Kredyt gotówkowy możemy wykorzystać na dowolny cel, dzięki czemu możemy np. kupić auto i sfinansować wczasy, na które nim pojedziemy, natomiast kredyt samochodowy możemy wykorzystać tylko na zakup pojazdu, opłacenie ubezpieczenia oraz ewentualnie zakup wyposażenia dodatkowego.

Chcąc kupić samochód 10 letni lub starszy kredyt gotówkowy również będzie lepszym rozwiązaniem, ponieważ w przypadku kredytu samochodowego mamy zawsze ograniczenie wieku pojazdu i banki najczęściej nie chcą kredytować aut starszych niż 10 letnie. Ponadto decydując się na kredyt samochodowy zajdzie konieczności wykupienia polisy autocasco, czego jednak możemy uniknąć, wybierając kredyt gotówkowy.

Dodatkowo na niekorzyść kredytów samochodowych przemawia fakt, że banki wymagają przy nich ustanowienia zabezpieczenia na pojeździe, które oczywiście nie jest wymagane przy kredycie gotówkowym.

Mamy nadzieję, że dzięki tym informacjom zyskaliście rozeznanie w tej dziedzinie i będziecie wiedzieć, czy zdecydować się na kredyt gotówkowy, czy też samochodowy.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s