Zanim weźmiesz kredyt gotówkowy

Mawia się, że najłatwiej jest pójść na łatwiznę i wybierać rozwiązania, które szybko i bezproblemowo przynoszą rozwiązania naszych kłopotów. Na pewno na własnej skórze przekonaliśmy się wiele razy, że najbardziej dotkliwe i najczęstsze problemy dotyczą kłopotów finansowych. Niestety stosunek otrzymywanych wynagrodzeń do kosztów życia w naszym pięknym kraju jest bardzo lichy, przez co z kłopotami finansowymi boryka się wielu naszych rodaków. Jedni winą obarczają rząd, ktoś żałuje, że nie studiował czy też nie ukończył kursu, który pozwoliłby podjąć zatrudnienie gwarantujące spore wynagrodzenie. Na tej stronie znajdziesz najlepsze pożyczki gotówkowe na niskarata.org – wjedź i sprawdź.

Bez względu na to jaki jest powód problemów finansowych naszych rodaków, musimy uczciwie przyznać, że wynagrodzenia w naszym kraju są po prostu żałosne. Wielu z nas musi podejmować dodatkowe etaty czy też brać kredyt gotówkowy by być w stanie opłacić rachunki za mieszkanie czy też kupić wyżywienie dla całej rodziny. Wcale nie mówimy tutaj o zakupach „zachciankach” takich jak nowa bluzka, konsola do gier czy inne przyjemności, ale o zapłaceniu za prąd, wodę czy wycieczkę szkolną dziecka. Gdy ma się 20 czy 30 lat to można jeszcze wiele zmienić, bo istnieje szansa na dokształcenie się, podjęcie kursów czy popularny wyjazd za granicę, ale do tego trzeba chęci i odwagi. Co jednak mają powiedzieć osoby, które mają 50 czy 60 lat i nagle straciły pracę ? Znalezienie pracy nawet dla dobrze wykształconej, młodej osoby z doświadczeniem jest nie lada wyzwaniem, a co dopiero dla osób, które mają 50 lat, a wykształcenie skończyły na szkole zawodowej (bo takie były wymagania niegdysiejszego rynku) ?! Tarapaty finansowe w jakie można wpaść w dzisiejszym czasie przyprawiają o ból głowy, a niejednokrotnie znaleźć można historie w których powodowały wpadnięcie w głęboką depresję czy inne problemy psychiczne.

Lepiej zadbać o swoją przyszłość już teraz i znaleźć dobrze płatną pracę, odkładać pieniądze na wypadek problemów, a nie ratować się poprzez kredyt gotówkowy, który chociaż jest faktycznym rozwiązaniem na kłopoty, to jednak w dłuższej perspektywie czasu może spowodować piętrzenie się kolejnych kosztów. Najgorszą sytuacją jest branie kredytu na spłatę … innego kredytu. Wpadamy wtedy w spiralę pożyczek, z której wybrnąć praktycznie się nie da, bo skoro nie było nas stać na spłacenie jednego kredytu, to jak mielibyśmy poradzić sobie z dwoma kredytami ? Jedynym rozwiązaniem byłoby znalezienie lepiej płatnej pracy, ale znalezienie jakiejkolwiek jest problemem, nie mówiąc o takiej, która gwarantuje dobre zarobki pozwalające żyć na odpowiednim poziomi i nie martwić się koniecznością podejmowania kredytów.

Jeśli zatem znajdziemy pracę, która daje nam sporo pieniędzy, dzięki której kredyt gotówkowy jest nam obcy, lepiej jest się jej mocno i kurczowo trzymać, bo dzisiejszy rynek pracy jest bardzo wymagający, a nawet z dobrymi referencjami, umiejętnościami może być nam ciężko cokolwiek zdziałać !

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s